Dofinansowanie wymiany kotłów – ile może wynosić zwrot?

Dofinansowanie wymiany kotłów – ile może wynosić zwrot?

Ochrona powietrza jest coraz ważniejszym tematem. Ma ono w końcu wpływ na wszystkie żyjące istoty, w tym na ludzi. Dlatego wiele miast oferuje dofinansowanie wymiany kotłów. Ile może wynosić zwrot oraz czy w ogóle warto w to zainwestować? Sprawdź, gdy w Twoim domu warto wymienić piec!

Czemu warto wymieniać centralne ogrzewanie?

Piec węglowy jest jednym z najbardziej zanieczyszczających i niewygodnych rozwiązań, jakie obecnie możesz mieć w swoim domu. Nie tylko tworzy dość duży bałagan i wymaga regularnego sprzątania, ale również sprawia, że musisz mieć miejsce np. na składowanie węgla. Ponadto należy bezustannie go doglądać, co również nie jest zbyt komfortowe.

To wszystko sprawia, że jak najbardziej, warto go wymienić i skorzystać z innych, wygodniejszych rozwiązań. Te sprawdzą się często również w niewielkich mieszkaniach, jeśli nie mają one dostępu do miejskiej ciepłowni. Możesz wybrać na przykład bardziej ekologiczny piec gazowy, który sprawdzi się, szczególnie jeśli na terenie Twojej nieruchomości znajduje się to medium.

Dofinansowanie wymiany kotłów – to zależy od miasta

Dofinansowanie wymiany kotłów jest jak najbardziej możliwe, ponieważ miasta i gminy chcą zadbać o to, aby ich okolica stawała się coraz czystsza i sprzyjająca zdrowemu rozwojowi człowieka. Dlatego nim zaczniesz remont, warto zorientować się, czy w Twojej okolicy jest taka możliwość. Część miast oferuje zwrot nawet do 100%! Robi tak na przykład Bydgoszcz, o ile koszty nie przekraczają 3000 zł. Podobnie jest w Gdańsku (kwota do 6000 zł). Z kolei na przykład Łódź pokrywa do 80% kosztów, o ile kwota nie przekracza 5000 zł.

Zawsze sprawdzaj warunki danego miasta

Warunki oferowane przez każde miasto mogą być inne, toteż warto się z nimi zapoznać jak najszybciej. Programy z dofinansowaniem mają ograniczony czas składania wniosków i mogą wymagać przestrzegania nieco innych norm. Dlatego koniecznie musisz to sprawdzić jak najszybciej i po prostu zabrać się do modernizacji swojego domu!