Piece dwufunkcyjne to coś, co musisz mieć!

Piece dwufunkcyjne to coś, co musisz mieć!

Właśnie planujesz centralne ogrzewanie w swoim nowym domu i zastanawiasz się nad tym, co wybrać? Koniecznie zwróć uwagę na piece dwufunkcyjne zasilane gazem! Jaka jest ich dodatkowa funkcja i czy są wygodne w użytkowaniu? Czemu są lepsze od pieców węglowych?

Piece dwufunkcyjne zajmują mniej miejsca!

Piece dwufunkcyjne w Twoim domu mogą pełnić dwie role naraz. Po pierwsze, będą ogrzewać wnętrze. To jest ich główne zadanie, w którym są właściwie niezawodne. Drugim jest pełnienie roli bojlera. Dzięki nim będziesz mógł ogrzać wodę, którą następnie znajdziesz w kranie. Dokonanie takiego wyboru będzie się więc wiązało z tym, że w Twoim domu będzie więcej miejsca. W końcu będziesz korzystał z jednego, a nie dwóch urządzeń. Ponadto to dodatkowa oszczędność pieniędzy, a to jest przecież niezwykle istotne, jeśli właśnie przeprowadzasz kosztowny i czasochłonny remont.

Czemu piece gazowe to lepsze rozwiązanie?

Piece węglowe wymagają poświecenia im większej ilości czasu. Musisz nie tylko regularnie dokładać do nich paliwo, ale również gdzieś je przechowywać. Dodatkowo zwykle co najmniej raz w tygodniu wymagają czyszczenia, które także jest po prostu czasochłonne. Jakby tego było mało, zanieczyszczają środowisko znacznie bardziej niż gaz. To wszystko sprawia, że ta technologia nie jest już ani najbardziej opłacalnym, ani najwygodniejszym z rozwiązań. Znacznie lepiej zrobisz, jeśli zainwestujesz w inne metody ogrzewania. Zwłaszcza że są one teraz naprawdę bardzo łatwo dostępne!

Nie musisz płacić pełnej kwoty za piec

Wiele miast i gmin dba obecnie o to, by stworzyć jak najczystsze i sprzyjające człowiekowi środowisko. Dlatego bez problemu znajdziesz programy dofinansowań. Zależne są one od danego regionu, ale w niektórych przypadkach będziesz mógł zaoszczędzić nawet 100%, a zwrot pomiędzy 50-80% jest czymś w pełni normalnym. Dlatego nie masz na co czekać. Jeśli masz piec węglowy, koniecznie postaw na wymianę, a gdy dopiero stawiasz dom, wybierz ekologiczne i komfortowe rozwiązanie już na samym starcie.