Piece gazowe kondensacyjne w Twoim domu – jak się sprawdzają?

Piece gazowe kondensacyjne w Twoim domu – jak się sprawdzają?

Piece gazowe kondensacyjne to ekologiczna alternatywa dla pieców węglowych. Czemu warto zainwestować w wymianę? Zadbaj o jakość powietrza w swojej okolicy i zaoszczędź na ogrzewaniu tak bardzo, jak tylko jest to możliwe. Nie musisz płacić pełnej kwoty za piec!

Piece gazowe kondensacyjne – oszczędność gwarantowana

Jeśli zależy Ci na tym, by oszczędzić na centralnym ogrzewaniu, to warto postawić na piece gazowe kondensacyjne. Dzięki swojej konstrukcji wykorzystują one całą energię, zamiast odprowadzać ją do komina. W ten sposób sprawiają, że ogrzewają większą ilość wody, zużywając mniej gazu, a to z kolei sprawia, że są ekologiczne oraz po prostu oszczędne. Korzystając z nich, zapłacisz nawet do 30% mniej! To sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na nie, bo choć są nieco droższe, to ich wydajność szybko się zwraca i sprawia, że całe centralne ogrzewanie może funkcjonować zdecydowanie sprawniej. Nadadzą się zarówno do domów mieszkalnych, jak i biur.

Piec gazowy jest wygodny w użytkowaniu

Korzystałeś kiedykolwiek z pieca węglowego? Jeśli tak to na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak niewygodne potrafią one być. Wymagają one bezustannej troski. Należy dokładać do nich węgla, regularnie je czyścić i przejmować się tym, gdzie przechować paliwo. Poza tym sama kotłownia jest zawsze dość brudnym miejscem i nie nadaje się do pełnienia żadnej innej funkcji. Z kolei piec gazowy jest po prostu czysty. Paliwo dostarczane jest do niego automatycznie za pomocą rur, a on sam nie zajmuje wiele miejsca. Możesz więc umieścić go np. we własnym domowym warsztacie.

Zdobądź dofinansowanie na centralne ogrzewanie

Kosz takiego pieca wynosi zwykle do ok. 10 tys. złotych. To nie jest mała kwota, jednak wiele miast oferuje dofinansowania, które mogą wynosić nawet do 80-100%! Dlatego nim w ogóle zaczniesz remont, sprawdź, czy możesz z niego skorzystać. To na pewno przyśpieszy Twój proces podejmowania decyzji na temat tego, czy warto wymieniać piec węglowy na inny.