Piec CO kondensacyjny – dobry do Twojego domu?

Piec CO kondensacyjny – dobry do Twojego domu?

Czy piec CO kondensacyjny to dobre rozwiązanie? Nie zawsze, ale często – jak najbardziej! Jest wygodny w użytkowaniu i zdecydowanie bardziej ekologiczny, niż piec węglowy. Czemu warto w niego zainwestować? Zobaczysz, że nie zajmie w Twoim domu zbyt wiele miejsca, a Ty nie będziesz musiał zbyt często o nim myśleć!

Jak w ogóle działa piec gazowy?

Działanie pieca gazowego jest w gruncie rzeczy dość proste. Za pomocą paliwa ogrzewa on wodę, która następnie trafia do Twoich grzejników i sprawia, że wnętrze domu staje się ciepłe mimo mrozów na zewnątrz. Gaz zazwyczaj dostarczany jest za pomocą rur, co oznacza, że w przeciwieństwie do pieca węglowego, nie musisz martwić się o składowanie go. W ten sposób łatwo ogranicza się również brud, a sama kotłownia może stać się użytkowym miejscem, w którym np. urządzisz swój warsztat, bądź schowasz domowe środki czystości. Gaz w trakcie spalania wytwarza też mniej szkodliwych substancji, co z kolei sprawia, że taki piec jest bardziej ekologiczny.

Piec CO kondensacyjny – co to takiego?

Piec CO kondensacyjny jest urządzeniem nieco bardziej nowoczesnym niż standardowe kotły. Dzięki swojej specyficznej konstrukcji wykorzystuje całe wytworzone ciepło, zamiast oddawać je do komina. W ten sposób potrafi zaoszczędzić nawet do 30% gazu! Dzięki temu zapłacisz za niego mniej i jeszcze bardziej ograniczysz zanieczyszczenia. Jego nieco wyższa cena może więc bardzo szybko się zwrócić, zwłaszcza że takie rozwiązania są po prostu bardzo komfortowe. Tego typu piec wymaga zazwyczaj jedynie ustawienia temperatury i zaczyna działać chwilę po podłączeniu.

Nie tylko centralne ogrzewanie domu

Choć nie dotyczy to wszystkich modeli, wiele z nich ma więcej niż jedno zastosowanie. Za pomocą takich pieców często bez problemu ogrzejesz również wodę, z której będziesz mógł następnie korzystać w łazience czy kuchni. Z tego powodu to również oszczędność miejsca i funduszy, które musiałbyś przeznaczyć na bojler. Sprawdź to już teraz!