Czyste powietrze – dofinansowanie pieca na wyciągnięcie ręki

Czyste powietrze – dofinansowanie pieca na wyciągnięcie ręki

Chcesz zadbać o czyste powietrze? Dofinansowanie, które pozwoli Ci o nie zadbać, masz w zasięgu ręki! W jaki sposób wymienić piec węglowy na gazowy, ponosząc minimalną ilość kosztów i czemu w ogóle warto o tym pomyśleć jak najszybciej? Przystąp do programu, którego celem jest modernizacja kraju!

Czyste powietrze – dofinansowanie dla osób prywatnych

Czyste powietrze dofinansowanie oferuje mieszkańcom domków jednorodzinnych. To program, o którym warto pomyśleć, jeśli w Twojej nieruchomości funkcjonuje piec węglowy. Ma on na celu zminimalizować ilość szkodliwych substancji, która dostaje się do atmosfery. Dotacje udzielają Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w skrócie WFOŚiGP. Nabór wniosków będzie trwał do 2027 roku, jednak im szybciej złożysz papiery, tym szybciej będziesz mógł cieszyć się wygodnym piecem oraz świeższym powietrzem w swojej okolicy. Dotacja może wynieść nawet 15 tys. złotych, a po złożeniu wniosku na decyzje będziesz musiał poczekać do 30 dni.

Dlaczego warto wymienić piec węglowy?

Nie da się ukryć, że pies węglowy to właściwie echo przeszłych czasów. Jest nieekologiczny, produkując stosunkowo dużą ilość zanieczyszczeń, ale to nie jest jego jedyna wada. Dodatkowo jest on po prostu niezbyt wygodny w codziennym użytkowaniu. W końcu węgiel trzeba gdzieś przetrzymywać, a kotłownia jest zawsze brudna. Ponadto trzeba go regularnie doglądać, a jeśli planujesz wyjazd z domu na dłużej, wrócisz do całkowicie zimnego wnętrza. To olbrzymie wady, dlatego wiele osób decyduje się np. na skorzystanie z pieca gazowego.

Jak działa współczesny piec gazowy?

Jego działanie nie różni się aż tak bardzo od pieca węglowego. Po prostu zmienia się paliwo: z węgla na gaz. Ta substancja jest jednak często dostarczana bezpośrednio do nieruchomości i nie trzeba jej dodatkowo składować. Na dodatek nie brudzi, a sam piec jest niezwykle wygodny w użytkowaniu, ponieważ niemal nie wymaga uwagi. Z tego powodu dofinansowanie to coś, na co powinieneś koniecznie zwrócić uwagę!